Warsztat w Yoga Medica: Zdrowe kolana na wakacje

Ładna pogoda co raz częściej wygania nas z domu i popycha do uprawiania różnych sportów. Bieg, pływanie, jazda na rowerze, trekking… Warto cały czas pamiętać aby sport uprawiać mądrze i zapanować nad entuzjazmem szczególnie podczas pierwszych treningów. Do każdego sportu trzeba się odpowiednio przygotować. Jedną z podstawowych rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę to kolana. Ze względu na swoją skomplikowaną budowę staw kolanowy często ulega urazom, a jego rehabilitacja nie należy do najłatwiejszych.

Zdając sobie sprawę z tego problemu, Bartosz Niedaszkowski  postanowił przeprowadzić specjalny warsztat, podczas którego opowiedział jakie ćwiczenia jogi stosować aby utrzymać zdrowe kolana, odzyskać ich sprawność i przygotować się do uprawiania  różnego rodzaju letnich sportów.

Pierwsza, teoretyczna część warsztatów polegała na zaznajomieniu uczestników z anatomią kolana. Bartosz omówił także najpowszechniejsze schorzenia kolan. W drugiej części warsztatów Bartosz skupił się już na konkretnych ćwiczeniach jogi wzmacniających staw kolanowy i na technikach pozwalających na utrzymanie kolan w świetnym stanie. Poniżej zdjęcia z warsztatu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *