Wakacje z Yoga Medica 2015 (Lipiec) – podsumowanie wyjazdu

W dniach 11-19.07 wybraliśmy się na pierwszy tegoroczny wakacyjny wyjazd z Yoga Medica do Sromowców Wyżnych położonych w sercu Doliny Dunajca. Przyjęli nas tradycyjnie flisak Adam i jego żona Ewa, którzy są bezdyskusyjnie najlepszymi gospodarzami w całych polskich Pieninach, przynajmniej według nas ;)

Zespół Yoga Medica reprezentowali: Bartosz Niedaszkowski, twórca naszego ośrodka oraz Marek Rogowski, twórca naszego sklepu Yoga Bazar. Bartek oprócz tego, że prowadził wszystkie sesje jogi, dodatkowo jeszcze przygotowywał wszystkie posiłki. Marek intensywnie pomagał Bartkowi w kuchni i organizacji wyjazdu.

Ćwiczyliśmy 7 pełnych dni po 3,5h. Rano odbywały się sesje poświęcone usprawnianiu narządu ruchu. Celem wieczornych sesji było natomiast wyciszenie i relaksacja, dlatego ćwiczenia pasywne przeważały nad aktywnymi. Jogę doskonale uzupełniały posiłki gotowane wg zasad ajurwedy oparte na polskich produktach i dostosowywane do układu dnia i pogody.

A pogoda była wyśmienita. Przez zdecydowaną większość czasu było ciepło i świeciło Słońce, a deszcz padał z rzadka, w dodatku nigdy w porach posiłku! To umożliwiło nam spożywanie wszystkich obiadów i kolacji wspólnie na tarasie na świeżym, górskim powietrzu. Chcielibyśmy zawsze tak jeść…!

W wolnym czasie, szczególnie w środę, która była wolna od ćwiczeń, mieliśmy okazję skorzystać z uroków Pienin. Oprócz szlaków turystycznych, spływu Dunajcem, atrakcyjnych zabytków w postaci Czerwonego klasztory czy Zamku w Czorsztynie, hitem wyjazdu były Termy w Białce Tatrzańskiej, gdzie „wyjazdowicze” wygrzewali się w wolnym czasie i korzystali z innych atrakcji, np. masażu wodnego i ciepłych źródeł.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy… Na szczęście w sierpniu (22-30.08) jedziemy do Sromowców jeszcze raz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *