Podsumowanie wyjazdu terapeutycznego do Zamkowej Góry

W trakcie długiego listopadowego weekendu (07-11.11.2014) odbył się warsztat wyjazdowy z Yoga Medica. Bartosz Niedaszkowski i Marek Rogowski wraz z 13 uczestnikami oraz gospodynią Agatą Gago spędzili wspaniały (lecz pracowity! :)) czas w gościńcu Zamkowa Góra położonym w centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Bartosz poprowadził zajęcia najlepiej jak potrafił starając się aby uczestnicy mogli w pełni skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia. Na wyjeździe było kilka osób początkujących, które nie miały styczności z systemem Yoga Medica (a nawet z jogą w ogóle). Bartosz bardzo dokładnie omawiał oraz dostosowywał każdą asanę do możliwości poszczególnych osób, dawał wiele praktycznych wskazówek, korygował ustawienie pozycji i odpowiadał na liczne pytania. Znalazł także czas na indywidualne konsultacje z uczestnikami dotyczące ich problemów zdrowotnych.

Marek wspierał wyjazd organizacyjnie, fotografował, pilnował by wszystkie obiecane atrakcje miały miejsce i by każdy, kto chciał, mógł z nich skorzystać. W trakcie zajęć służył również jako model, na którym Bartosz wyjaśniał istotne techniki i elementy stojące za danymi asanami. Był także bardzo wdzięcznym konsumentem kuchni Agaty ;)

Agata okazała się niezwykle wszechstronną gospodynią! Oprócz tego, że przygotowywała nam pyszne, wegetariańskie posiłki (w tym regionalne sery wiżajskie, pasty, zupy, desery, wegeburgery i wiele więcej), była także świetnym przewodnikiem po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Dodatkowo grała na gitarze, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie „wieczoru pieśni patriotycznej” :)

Uczestnicy byli wspaniali. Włożyli mnóstwo wysiłku w zajęcia i po pięciu dniach u wszystkich było widać efekty pracy. Mimo wielu trudów nie odpuszczali i pracowali na 100%! Widać było, że są otwarci na słowa Bartosza oraz, że czują pozytywne efekty praktyki pod jego okiem. Przekrój demograficzny grupy potwierdził, że joga jest dla wszystkich. Byli studenci i emeryci, kobiety i mężczyźni, trenerzy sportowi i pracownicy biurowi… :)

W wolnym czasie wszyscy integrowali się przy pysznych posiłkach, wspólnych śpiewach przy gitarze czy licznych spacerach krajobrazowych. Jeden uczestnik skorzystał również z przejażdżek konnych oferowanych w sąsiednim gospodarstwie. Atrakcją, która szczególnie przypadła większości do gustu była ruska bania – co bardziej odważni i zahartowani obecność w saunie przeplatali szybkimi kąpielami w jeziorze z lodowatą wodą.

Kolejna wizyta na Suwałkach już za rok!

GALERIA ZDJĘĆ Z WYJAZDU – KLIKNIJ TUTAJ

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *