Podsumowanie roku 2014 :)

Rok 2014 dobiega końca. Z tej okazji pokusiliśmy się o jego podsumowanie z naszej perspektywy. Był to dla nas bardzo wymagający rok, obfitujący w zmiany (również te kadrowe), ważne decyzje, nowe projekty oraz niespodziewane problemy. Bardzo skromnymi środkami i zasobami ludzkimi udało nam się jednak dotrwać do Sylwestra z poczuciem, że udało się zrobić wiele dobrego. Dzięki temu z optymizmem patrzymy na nadchodzący rok. Moglibyśmy zawrzeć całość w dwóch słowach: działo się! Jednak nie mamy w zwyczaju iść na łatwiznę, dlatego wybraliśmy i opisaliśmy 10 wydarzeń, które szczególnie odbiły się w naszej i mamy nadzieję Waszej pamięci. Mówiąc o nas mamy na myśli nasz mały 7-, a wkrótce 8-osobowy zespół, który pracuje nad rozwojem ośrodka Yoga Medica, sklepu Yoga Bazar i bloga Yoga Story, na którym to zamieszczony jest ten tekst.  Całość ułożona jest bez chronologii i bez kryterium ważności.

1. Majówka w Dolinie Dunajca – to już coroczna tradycja. Na długi weekend majowy wybraliśmy się w Pieniny do Sromowców Wyżnych, gdzie przyjął nas miejscowy gospodarz, flisak Adam. Warsztaty prowadził Bartek Niedaszkowski, założyciel i kierownik naszego ośrodka Yoga Medica. Oprócz prowadzenia zajęć jogi, Bartek również gotował według zasad kuchni ajurwedyjskiej. Palce lizać! :) Uczestnicy czas wolny, czyli ten niepoświęcony praktyce jogi i wspólnym posiłkom, spędzali na spacerach wzdłuż Dunajca, górskich wycieczkach, relaksie w ośrodku czy przy ognisku. Nic nas tak nie cieszy jak myśl, że wracamy tam już za 5 miesięcy! Warto nadmienić, że planujemy dodatkowe dwa wyjazdy wakacyjne również do Sromowców Wyżnych. Kilka zdjęć z tego wyjazdu można znaleźć tutaj.

2. Otwarcie sklepu Yoga Bazar – w czerwcu 2014 roku otworzyliśmy sklep internetowy z odbiorem osobistym w ośrodku Yoga Medica na Racławickiej 28. Jego twórcą jest Marek Rogowski, który wraz z Michałem Szczerkiem pracują każdego dnia bez wytchnienia nad jego rozwojem. Nam wszystkim bardzo zależy, by sklep ten dostarczał adeptom jogi wszystkiego, czego potrzebują do swojej praktyki oraz by spełniał oczekiwania techniczne, funkcjonalne i estetyczne naszych klientów. Dbamy także o przyjazny kontakt oraz profesjonalną obsługę zamówień, dzięki czemu zbieramy kolejne pozytywne opinie. Pół roku działalności to pół roku kolejnych kamieni milowych. Otrzymane zaufanie daje nam energię do dalszego działania!

3. Założenie bloga Yoga Story  – nasz blog powstał również w tym roku. Ilość materiałów, wiedzy i historii, jakie mamy do przekazania w końcu znalazła swoje ujście. Było to coś, czego zdecydowanie nam brakowało. Administratorem technicznym bloga, korektorem tekstów i współautorem tekstów jest Michał Szczerek. Za redakcję większości tekstów odpowiadają kolejno: Bartek Niedaszkowski, Marta Szczerek i Marek Rogowski. W trakcie pierwszego pół roku opublikowaliśmy ponad 50 tekstów, w nadchodzącym roku postaramy się przynajmniej utrzymać to tempo.

4. Yoga Medica na Open’er Festival – mieliśmy przyjemność być zaproszonymi przez Alter Art na Open’er Festival w Gdyni, gdzie zorganizowaliśmy codzienną praktykę jogi dla uczestników festiwalu w centrum pola namiotowego. Zajęcia prowadziła Marta Szczerek, którą organizacyjnie wspierali jej brat Michał oraz Marek Rogowski. Oprócz pracy mieliśmy oczywiście czas na koncerty, zabawę i wylegiwanie się na plaży ;) Zapraszamy do odświeżenia sobie naszej relacji z tego wydarzenia.

5. Zakończenie współpracy z Benefitem  – wraz ze szkołami jogi zrzeszonymi w Porozumieniu Jogi postanowiliśmy zakończyć współpracę z firmą Benefit Systems. Byłą to bardzo trudna decyzja, która wiązała się dla nas z bardzo dużym stresem, ponieważ wejścia na karty Multi Sport stanowiły lwią część przychodów ośrodka. Jednakże, by móc dalej się rozwijać, wykonywać naszą pracę i dostarczać usługi na najwyższym możliwie poziomie, była to decyzja niezbędna.  Jesteśmy bardzo wdzięczni, że otrzymaliśmy tyle zrozumienia i uczestników zajęć nie tylko nie ubyło, lecz wręcz przybyło! To naprawdę wiele dla nas znaczy. Całość została szczegółowo przeanalizowana w Gazecie Wyborczej.

6. Warsztaty tematyczne w pracowni – Bartek Niedaszkowski przeprowadził w tym roku kolejne warsztaty tematyczne, które cieszą się coraz większą popularnością. Na ostatnich dwóch mieliśmy komplet 25 uczestników. Dotyczyły one usprawniania stawów biodrowych i odblokowywania stawów obręczy barkowej. Każdy warsztat składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najpierw Bartek szczegółowo omawia dane zagadnienie, po czym przechodzi do ćwiczeń jogi mu dedykowanych. W 2015 roku kolejne warsztaty!

7. Usystematyzowanie podziału zajęć  w Yoga Medica – w październiku wprowadziliśmy długo planowany podział zajęć na poziomy, z których każdy szczegółowo opisaliśmy. Uważamy, że to znacznie ułatwiło/ułatwia/ułatwi uczestnikom dobór odpowiednich zajęć do swoich predyspozycji.

8. Powódź w pracowni – jeden z „niespodziewanych problemów”.  We wrześniu puścił zawór bezpieczeństwa w piecu, co spowodowało, że woda zaczęła zalewać magazynek ze sprzętem oraz salę do ćwiczeń. Najpierw walczyliśmy by zatamować przelew, później wylewaliśmy ogromne ilości wody i ratowaliśmy to, co dało się uratować. Zamknęliśmy pracownię na 2 dni. Na szczęście skończyło się bez większych strat, ale zdecydowanie nie chcielibyśmy przeżywać tego ponownie :)

9. Walka ze „strzelającymi” rurami – ćwicząc w Yoga Medica nie dało się nie zwrócić uwagę na „strzelające” rury, które zaczynały „hałasować” w najmniej odpowiednich momentach. Panowie z firmy wykonawczej dzielnie walczyli przez kilka miesięcy z problemem, który sami spowodowali podczas prac konserwacyjnych. Skończyło się na wyciszeniu rur, lecz znalezienie rozwiązania trochę zajęło… ;)

10. Listopadowy wyjazd do Zamkowej Góry z Yoga Medica – kolejna tradycja ;) W trakcie długiego weekendu listopadowego wybraliśmy się do Zamkowej Góry położonej w Centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Praktykę jogi prowadził Bartek Niedaszkowski. Przyjęła nas gospodyni Agata Gago, która gotowała nam, służyła nam jako przewodnik w licznych trasach spacerowych oraz grała na gitarze do wieczornych śpiewów. Szczególną atrakcją była wspólna, wieczorna rosyjska bania. Zapraszamy do przeczytania relacji z wyjazdu.

Był to bardzo wymagający rok, obfitujący w moc wrażeń. Mamy nadzieję, że 2015 będzie równie owocny. Tego życzymy również Państwu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *