Podsumowanie 2015 roku :)

Za nami kolejny intensywny rok w ośrodku fizjoterapii Yoga Medica i sklepie Yoga Bazar. Przedstawiamy Wam 10 najważniejszych wydarzeń z 2015 roku :)
1. 10-lecie Yoga Medica – w tym roku świętowaliśmy 10-lecie działalności ośrodka fizjoterapii Yoga Medica. Z tej okazji urządziliśmy małe spotkanie w Pracowni, na którym Bartosz Niedaszkowski opowiedział jak wyglądało 10 lat tworzenia Yoga Medica, ze wszystkimi wzlotami i upadkami, lepszymi i trudniejszymi momentami. To ciekawa historia ;) Na spotkanie własnoręcznie przygotowaliśmy wegetariański poczęstunek, który wyjątkowo wszystkim przypadł do gustu (czasem warto się pochwalić! ;) ). Zwieńczeniem imprezy był jubileuszowy recital skrzypcowy Kasi Bąkowskiej, naszej wieloletniej uczestniczki zajęć. Było wspaniale, jeszcze raz dziękujemy wszystkim przybyłym! Cieszymy się, że jesteście z nami, to dla Was cały czas się staramy!

2. Konkurs na historie – w 2015 roku zorganizowaliśmy szczególny dla nas konkurs na „historie z jogi wzięte”. Dostaliśmy dużo prac, z których wszystkie przedstawiały bardzo ciekawe opowieści. Tutaj znajdziecie trzy zwycięskie prace: miejsce 1, miejsce 2, miejsce 3. Naszą główną motywacją do organizacji tego konkursu było przedstawienie jogi i tego, co ona daje z perspektywy różnych osób. Chcieliśmy pokazać, że joga jest dla każdego i każdemu może pomóc na bardzo wielu polach naszego życia. Mamy poczucie, że nam się to udało. Zachęcamy do dzielenia się swoimi historiami i czytania tych, które już powstały (do znalezienia TUTAJ)

3. 3 warsztaty wyjazdowe do Sromowców Wyżnych – Sromowce Wyżne to nasze ukochane miejsce, do którego zawsze wracamy z wielką chęcią. W tym roku byliśmy tam 3 razy: na majówce, w lipcu i w sierpniu. Zajęcia na warsztatach prowadził twórca ośrodka Yoga Medica Bartosz Niedaszkowski. Bartek gotował również wszystkie posiłki według zasad ajurwedy. W wolnych chwilach cieszyliśmy się wraz z uczestnikami atrakcjami Doliny Dunajca :) TU i TU znajdziecie relacje z tych wyjazdów.

4. Reedycja książki Bartosza Niedaszkowskiego  w maju w księgarniach pojawiła się długo wyczekiwana druga, uzupełniona edycja książki Bartosza Niedaszkowskiego „Joga i Ajurweda – Przewodnik dla Współczesnego Człowieka”. To bardzo ważna pozycja dla wielu osób w Polsce, którzy są związani z jogą, a szczególnie dla tych ćwiczących na co dzień w Yoga Medica. Z rzeczy, które się zmieniły w porównaniu do pierwszego wydania, na szczególne wyróżnienie zasługuje dodanie starannie dobranych sekwencji ćwiczeń jogi dedykowanych pracy nad konkretnymi obszarami anatomicznymi oraz dokładniejsze opisy poszczególnych asan. Książkę można znaleźć TU.

5. Międzynarodowy Dzień Jogi – podczas Międzynarodowego Dnia Jogi, który odbył się 21 czerwca, Yoga Medica zorganizowała wykład o wpływie jogi na zdrowie. Poprowadziła go nasze fizjoterapeutki: Marta Szczerek z pomocą Magdy Nocuń. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i podzielić się wiedzą z jego uczestnikami. Tutaj krótka relacja z tego wydarzenia: KLIK!

6. Open’er Festival 2015 – w tym roku po raz drugi mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztaty na polu namiotowym festiwalu Open’er w Gdyni. Zajęcia prowadziła Marta Szczerek, a do pomocy miała solidną, męską eskortę :) Open’er to okazja dla nas do relaksu i spędzenia wolnego czasu w naszym gronie. Bezcenne przeżycia. W tym roku też planujemy tam być! Relację z „Otwieracza 2015” znajdziecie TU

7. Zmiana na recepcji – począwszy od lipca na naszej recepcji nastąpiła zmiana personalna. Martę zastąpiła… Marta, konkretnie Marta Śliwowska, ta miła Pani, którą osoby uczęszczające do naszego ośrodka z pewnością zdążyły już poznać. Cieszymy się Marto, że jesteś z nami! :)

8. Om Yoga Show – w tym roku odkryliśmy bardzo ciekawe wydarzenie, odbywające się w Wielkiej Brytanii. Om Yoga Show, bo o nim mowa, to festiwal jogi, gdzie uczestnicy mają okazję wziąć udział w ogromnej ilości warsztatów/wykładów prowadzonych przez renomowanych nauczycieli różnych metod jogi oraz zainspirować się setkami produktów związanymi z jogą. W tym roku w Om Yoga Show wziął udział Marek Rogowski, założyciel sklepu Yoga Bazar, tutaj jego relacja z wydarzenia: KLIK! W przyszłym roku w maju wybieramy się większym gronem na Om Yoga Show do Manchesteru!

9. Dwa pierwsze moduły z cyklu „Anatomia i fizjologia ćwiczeń jogi” – w październiku rozpoczęliśmy serię zajęć, w której Bartosz Niedaszkowski dzieli się swoją wiedzą i przybliża anatomię i fizjologię asan wszystkim uczestnikom. Dokładamy wielu starań, aby te zajęcia były nie tylko bogate merytorycznie, ale również profesjonalnie zorganizowane. TUTAJ znaleźć można opis całego cyklu zajęć a TU relację z pierwszego modułu. Zapraszamy do przybywania na kolejne!

10. Rozwój Yoga Bazar (fanpage, nowe marki, etc.) – 2015 rok to również bardzo intensywny okres z punktu widzenia sklepu Yoga Bazar. Zebraliśmy masę doświadczeń, mnóstwo pozytywnych opinii ze strony naszych klientów (do poczytania TUTAJ). Dodaliśmy bardzo wiele nowych produktów w porównaniu z poprzednim rokiem, m.in. odzież Onzie, skarpetki Toe Toe, nowe rzeczy marek Manduka i Bodhi Yoga. Założyliśmy również fanpage’a Yoga Bazar na portalu Facebook, zapraszamy do odwiedzania! :)

To tylko najważniejsze wydarzenia z życia naszego zespołu. Jak widzicie, było tego sporo, a nie pisaliśmy w tych 10 punktach o bieżącej działalności, której codziennie (z przyjemnością!) poświęcamy mnóstwo naszego czasu i energii. W 2016 roku nie zamierzamy zwalniać, mamy nadzieję, że będziemy działać i rozwijać się równie intensywnie, by móc pomagać coraz większej ilości osób. Taka jest nasza misja :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *