Pierwsza rocznica sklepu Yoga Bazar

4 Lutego 2014, czyli dokładnie rok temu, zarejestrowałem działalność gospodarczą powołując tym samym do życia Yoga Bazar – sklep z akcesoriami do jogi, medytacji, ajurwedy oraz innymi produktami wpisującymi się w zdrowy i odpowiedzialny styl życia. Był to rok (1,5 roku licząc przygotowania) pełen wyzwań i wytężonej harówki, ale są tego owoce i to daje mi ogromną satysfakcję. Firma rozwija się, oferuje coraz więcej produktów, a klienci są coraz bardziej zadowoleni. To potwierdza, że to, co robię wraz z osobami skupionymi wokół ośrodka Yoga Medica, jest potrzebne i ma sens. Dzięki temu możemy „dalej pchać ten wózek”.

Wróćmy jednak do początków. Pomysł zrodził się podczas wyjazdu majówkowego do Sromowców Wyżnych w 2013 roku, który prowadził Bartek (przy okazji zapraszam serdecznie na tegoroczną Majówkę). Pracowałem wtedy w dużym domu mediowym, lecz intensywnie szukałem sposobu, aby wyrwać się z pracy w korporacji, ponieważ ciężko było mi znaleźć czas nawet na jogę… A co jak co, na jogę czas mieć muszę! ;) Przy ognisku, podczas jednej z rozmów z Bartkiem weszliśmy na temat sklepu i tego, czego brakuje na polskim na rynku oraz listy rzeczy, które można by było zebrać w jednym miejscu dla wygody ludzi praktykujących jogę. Szybko podchwyciłem ten pomysł, a Bartek widząc mój zapał, postanowił mnie wesprzeć.

Kolejne kroki nastąpiły szybko. Po sprawnej, gruntownej analizie i stworzeniu wstępnego biznesplanu, zdecydowałem się, ku niemałemu przerażeniu mojej mamy, zakończyć dotychczasową pracę i rozpocząłem poszukiwania środków na stworzenie działalności. Zajęło to dłużej niż myślałem, lecz ostatecznie się udało i w lutym 2014 miałem środki na koncie. Skorzystałem z programu Pierwszy Biznes Wsparcie w Starcie.

Pierwsze 4. miesiące to prace nad stroną, nowotworzonym blogiem (tak tym, na którym teraz jesteśmy), podpisywanie umów z usługodawcami, pierwsze zamówienia od dostawców, tworzenie opisów i zdjęć produktów oraz uczenie się wszystkich niezbędnych rzeczy i umiejętności. Sprzedaż otworzyliśmy w czerwcu. Cieszy mnie to, że od początku firma była na plus, a ja nie musiałem wykonywać dodatkowych prac, by utrzymać siebie i raczkujące przedsiębiorstwo. Kolejne miesiące aż do teraz to już normalna działalność i systematyczne rozwijanie oferty.

Obecnie pracujemy w sklepie nad 5 głównymi działami: Jogą, Ajurwedą, Medytacją, Multimediami i Odzieżą. W najbliższym czasie skupimy się na rozwoju głównie tej ostatniej kategorii. W ofercie Yoga Bazar znajdują się wysokiej jakości produkty znanych marek, m.in. Manduka, Bodhi Yoga, Organic India. Ponadto mamy własną linię Yoga Medica Props oraz duży wybór ciekawych książek tematycznych.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali, wspierają i będą wspierali. Szczególne podziękowania należą się Michałowi Szczerkowi, bez którego sklep Yoga Bazar nie byłby z pewnością tu, gdzie jest, Bartoszowi Niedaszkowskiemu, opiekunowi merytorycznemu sklepu oraz Marcie Szczerek, która pozuje na większości naszych zdjęć :)

Autor: założyciel skepu Yoga Bazar – Marek Rogowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *