• Władysław L., lat 52, Wrocław
  Władysław L., lat 52, Wrocław Od wielu lat borykałem się z dolegliwościami bólowymi prawego barku. Pomogli mi. Teraz z ich usług korzysta moja żona.
 • Agnieszka Sz., lat 19, Wrocław
  Agnieszka Sz., lat 19, Wrocław Dzięki specjalistom z Centrum Rehabilitacji odzyskałam pełną sprawność po wypadku samochodowym, a bóle kręgosłupa ustąpiły. Jestem im bardzo wdzięczna.
 • Grzegorz R., lat 32, ojciec Michałka, Wrocław
  Grzegorz R., lat 32, ojciec Michałka, Wrocław Profesjonalni rehabilitacji. Pomogli mojemu synowi wrócić do pełnej sprawności po poważnym złamaniu ręki. Szczerze polecam.
 • Joanna M., lat 25, Wrocław
  Joanna M., lat 25, Wrocław Bardzo dobra placówka rehabilitacyjna. Miły personel, ale przede wszystkim profesjonalny. Polecam.

Opinie klientów - dyskopatia

Polecam dla osób chorych na dyskopatię! - mówi wielu naszych klientów swoim znajomym. To prawda, właśnie w leczeniu dyskopatii czujemy się najlepiej.

Dyskopatia to zwyrodnienie (zbaurzenie funkcjonowania) dysków międzykręgowych najczęściej odcinków lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa. Ten pierwszy występuje zdecydowanie częściej. Dyskopatia nie atakuje człowieka nagle tylko postępuje powoli. Początkowe objawy to obolały sztywny kręgosłup szyjny wszelkiego rodzajów bóle pleców, zarówno te łagodniejsze przewlekłe, jak i silne chwilowe. Najczęsciej osoby ze wczesnymi objawami dyskopatii szukają wymówek w niewygodnej pozycji podczas pracy lub spania. W związku z powyższym objawy są bardzo często bagatelizowane. Niestety choroba postępuje z czasem. Naszą ignorancją doprowadzamy chorobę do zaawansowanego stadium, którego efektem są silne bóle kręgosłupa, bóle promieniujące do kończyn dolnych, trudności w poruszaniu się. W przypadku odcinka szyjnego występuje ból mięśni oraz sztywnienie karku. Wszystkie te objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dlatego naprawdę warto zainteresować się mniejszymi bólami kręgosłupa i skonsultować je z ortopedą.


Przyczyny dyskopatii bywają bardzo różne. Nie sposób podać jednej konkretnej przyczyny. Mogą to być zbyt duże obciążenie kręgosłupa (również z powodu otyłości), długotrwała ciężka praca fizyczna lub niewytarczając ilość ruchu. Nie bez znaczenia są również predyspozycje genetyczne. Diagnostyka dyskopatii również nie jest łatwą sprawą. Wymaga dużej wiedzy i doświadczenia i najlepiej polegać w takim wypadku na dobrym lekarzu oraz nastawić sie na szereg różnego rodzaju badań. Dyskopatia to bardzo często występująca choroba, zaliczana do grona chorób cywilizacyjnych. Według szacunków może dotykać nawet 30 osób pomiędzy 30 a 50 rokiem życia, czyli osób w wieku produkcyjnym.

Zapalenie korzonków - To chyba najbardziej znana choroba pleców. Atakuje nagle i objawia się bardzo silnym bólem pleców, promieniować do barku, obejmować kark, czasami nawet uniemożliwiające poruszanie się. Medycznie to chorzenie określane jest jako bólowy zespół kręgosłupowo-krzyżowy. Najczęściej wskazywaną przyczyną zapalenia korzonków jest uszkodzenie dysku międzykręgowego. To z kolei następuję w wyniku nagłego ruchu tłowia, lub podoszenia zbyt ciężkich przedmiotów. Zdarza się że przyczyną choroby jest zwyrodnienie kręosłupa (Dyskopatia), zapalenie stawów, cukrzyca, lub nowotwory. Bardzo ważne jest aby możliwie jak najszybciej udać się do lekarza. Tylko ortopeda może prawidłowo zdiagnozować chorobę i zaproponować odpowiednie leczenie. Najczęsciej spotykanym jest leczenie farmakologiczne, które w większości przypadków wystarcza i nie ma potrzeby stosowania leczenia chirurgicznego. W późniejszym etapie leczenia wykorzystuje się fizjoterapię oraz masaże. W ramach profilaktyki zalecany jest ruch, który rozsądnie uprawiany zabezpiecza nas przed większością chorób kręgosłupa.

Szukaj

Opinie.

image Bardzo dobra placówka rehabilitacyjna. Miły personel, ale przede wszystkim profesjonalny. Polecam.
image Od wielu lat borykałem się z dolegliwościami bólowymi prawego barku. Pomogli mi. Teraz z ich usług korzysta moja żona.
image Profesjonalni rehabilitanci. Pomogli mojemu synowi wrócić do pełnej sprawności po poważnym złamaniu ręki. Szczerze polecam.

Nasza oferta .

image
Dążąc do zapewnienia jak najszerszego dostępu do naszych usług oferujemy Państwu najniższe ceny zabiegów rehabilitacyjnych przy zachowaniu najwyższych standardów. SPRAWDŹ NAS!