Wakacyjne wyjazdy z Yoga Medica 2015 – jedź z nami!

W trakcie wakacji, w lipcu (11.07 – 19.07) i sierpniu (22.08 – 30.08) zapraszamy Was na terapeutyczne wyjazdy z jogą do Sromowców Wyżnych, położonych nad brzegiem Dunajca i nieopodal Jeziora Czorsztyńskiego. Zatrzymamy się w Agroturystyce Pieniny „Noclegi na ubocy”, w dużym góralskim domu, gdzie ugości nas zaprzyjaźnione małżeństwo Adam i Ewa. Zajęcia poprowadzi Bartosz Niedaszkowski, założyciel pionierskiego ośrodka fizjoterapii opartej na jodze – Yoga Medica, który w marcu tego roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Bartek, ekspert ajurwedy, przygotuje również wszystkie posiłki wg zasad tej staroindyjskiej sztuki medycznej.

Podczas wyjazdu sierpniowego jedną z sesji będzie prowadziła Marta Szczerek, dyplomowana fizjoterapeutka, instruktorka w Yoga Medica.

O prowadzącym:

Bartosz Niedaszkowski to założyciel ośrodka Yoga Medica, w którym łączy się praktykę asan z osiągnięciami współczesnej fizjoterapii. Ponadto jest on ekspertem ajurwedy, terapeutą jogi z kilkunastoletnim stażem, uczniem Sławomira Bubicza, bezpośredniego ucznia B.K.S. Iyengara, który wyszkolił wielu z obecnych autorytetów w dziedzinie jogi, oraz dyplomowanym fizjoterapeutą. Bartosz Niedaszkowski jest członkiem International Association of Yoga Therapists (IAYT), a także partnerem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z którym prowadzi badania nad wpływem jogi na zdrowie człowieka. Swoje wieloletnie doświadczenie w praktyce jogi zawarł w książce „Joga i ajurweda. Przewodnik dla współczesnego człowieka„.

Kogo zapraszamy? Tradycyjnie wszystkich :)

Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich pragnących aktywnie zadbać o swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i mentalne oraz odreagować stresy codziennego, zabieganego życia. Pomogą w tym przede wszystkim profesjonalnie prowadzone zajęcia jogi, indywidualnie dostosowane do możliwości każdej osoby. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i kompleksowej wiedzy oraz elastyczności Bartosza w dostosowywaniu asan do każdego ćwiczącego skorzystają z nich wszyscy, niezależnie od poziomu zaawansowania w praktyce jogi.

Szczególną korzyść odniosą osoby borykające się z różnorodnymi schorzeniami narządu ruchu (bólami kręgosłupa, dyskopatią, chorobami zwyrodnieniowymi bioder i kolan, rwą kulszową etc.), a także z problemami zdrowotnymi takimi jak: nadciśnienie, chroniczny stres czy bezsenność. Umożliwią to codzienne sesje terapeutyczne oraz indywidualne konsultacje z prowadzącym, które będą dostępne dla uczestników w trakcie wyjazdu. Zalecamy je szczególnie osobom, które będą ćwiczyły jogę pod okiem Bartosza po raz pierwszy. W przypadku chęci odbycia konsultacji prosimy o zabranie wszelkich badań, które mogą okazać się pomocne.

Ośrodek:

Agroturystyka Pieniny „Noclegi Na Ubocy” to duży góralski dom położony, jak sama nazwa wskazuje, na zboczu góry :) Gospodarzami są Adam i Ewa, zaprzyjaźnione małżeństwo, które gościło nas już wielokrotnie. Adam należy do Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, co uprawnia go do kierowania tratwą podczas spływu Dunajcem. Dom posiada przestronny taras, w pełni dyspozycyjny dla gości, z którego rozpościerają się piękne górskie widoki. Można je podziwiać leżąc na leżaku na tarasie, ale także wylegując się na kocu na trawie :)

Oprócz przepięknych widoków możemy liczyć na ciszę i spokój zakłócane jedynie przez śpiew ptaków i szum potoku, a także świeże, górskie powietrze. To  wszystko w połączeniu z kompleksowym, sprawdzonym programem ćwiczeń jogi i doskonałym towarzystwem  pozwala w pełni się zrelaksować i „naładować baterie”.

W ośrodku znajduje się bezprzewodowy internet.

Na wyjazd może pojechać z nami 12 osób. Ośrodek posiada 8 pokojów:

 • 2 pokoje 2-osobowe z łazienką w pokoju
 • 3 pokoje 3-osobowe z przypisaną, osobną łazienką naprzeciwko pokoju
 • 1 pokój małżeński z łazienką w pokoju

 

Ogólny plan wyjazdu:

Przyjeżdżamy na kolację w sobotę 11 lipca lub 22 sierpnia, między godziną 18 a 20. Przez następne siedem pełnych dni ćwiczymy, odpoczywamy, integrujemy się i zwiedzamy :) Wracamy w niedzielę 19 lipca lub 30 sierpnia po sesji porannej i obiedzie.

Plan dnia od niedzieli do soboty:

 • 09:00 – 10:30 – sesja poranna poświęcona dokładnej i ukierunkowanej pracy nad całym narządem ruchu ze szczególnym uwzględnieniem kręgosłupa i zaburzeń jego funkcjonowania
 • 10:30 – 12:30 – czas wolny (proponowane opcje jego wykorzystania zamieściliśmy w akapicie poświęconym atrakcjom)
 • 12:30 –  13:00 – obiad. Spożywać będziemy smakowite, pożywne wegetariańskie posiłki przygotowane wg zasad ajurwedy przez prowadzącego Bartka.
 • 13:00 – 16:30 – czas wolny (proponowane opcje jego wykorzystania zamieściliśmy w akapicie poświęconym atrakcjom)
 • 16:30 – 18:30 – wieczorna sesja ćwiczeń ukierunkowana na usuwanie stresu i roztapianie bloków fizjologicznych w obrębie narządów miednicy i układu oddechowego. Sesja ta będzie miała przede wszystkim charakter relaksacyjny. Zajęcia będą kończyć się ćwiczeniami oddechowymi (pranajamą) i długą głęboką relaksacją w savasanie.
 • 19:00 – 19:30 – kolacja. Również wegetariańska, również wg zasad ajurwedy i również przygotowywana przez Bartka  :)
 • 19:30 – czas wolny. (proponowane opcje spędzenia wolnego czasu w akapicie „Atrakcje”)

Atrakcje:

 

Dojazd do Sromowców Wyżnych:

Jesteśmy świadomi, że nie wszyscy są w stanie zapewnić sobie transport bezpośrednio do Sromowców Wyżnych. Dlatego staramy się łączyć osoby jadące samochodem z tymi, które nie mają możliwości dojechać na miejsce samodzielnie. W przypadku gdy zdecydują się Państwo na przejazd komunikacją publiczną, prosimy kierować się do Nowego Targu, skąd zobowiązujemy się Pańśtwa odebrać.  Jeżeli wystąpi problem z transportem prosimy o kontakt z nami, na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Cena wyjazdów:

Lipcowy (11-19.07): [wszystkie miejsca są już zajęte]

1350 zł – płatność do końca kwietnia
1425 zł – płatność do końca maja
1500 zł – płatność w późniejszym terminie
 
Sierpniowy (22-30.08): [są wolne miejsca]
 
1350 zł – płatność do końca maja
1425 zł – płatność do końca czerwca
1500 zł  płatność w późniejszym terminie

Kontakt:

Jeżeli wyjazdy wzbudziły Twoje zainteresowanie zapraszamy do kontaktu z nami pod numer telefonu 690 447 426 lub adres e-mail: info@pracownia.waw.pl. Dołożymy wszelkich starań, żeby spełnić Twoje oczekiwania!

Co należy zabrać:

 1. maty (pozostałe akcesoria zapewniamy my, matę też możemy zapewnić po wcześniejszym poinformowaniu nas)
 2. wygodne ubrania do ćwiczeń
 3. wygodne buty przystosowane do pieszych wycieczek
 4. ciepłą, nieprzemakalną odzież na wypadek opadów
 5. wszelkie badania w przypadku chęci skorzystania z konsultacji zdrowotnej z Bartoszem Niedaszkowskim
 6. pozytywne nastawienie i dobry humor :)

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *