Listopadowy wyjazd z Yoga Medica 2015 – Jedź z nami!

W trakcie listopadowego długiego weekendu (6-11 Listopada 2015) zapraszamy na terapeutyczny wyjazd z jogą do Zamkowej Góry, położonej w samym centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Zatrzymamy się w Gościńcu „Zamkowa Góra”. Zajęcia poprowadzi Bartosz Niedaszkowski, założyciel pionierskiego ośrodka fizjoterapii opartej na jodze – Yoga Medica, który w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności.

O prowadzącym:

Bartosz Niedaszkowski to założyciel ośrodka Yoga Medica, w którym łączy się praktykę asan z osiągnięciami współczesnej fizjoterapii. Ponadto jest on terapeutą jogi z kilkunastoletnim stażem, uczniem Sławomira Bubicza, bezpośredniego ucznia B.K.S. Iyengara, który wyszkolił wielu z obecnych autorytetów w dziedzinie jogi, oraz dyplomowanym fizjoterapeutą. Bartosz Niedaszkowski jest członkiem International Association of Yoga Therapists (IAYT), a także partnerem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z którym prowadzi badania nad wpływem jogi na zdrowie człowieka. Swoje wieloletnie doświadczenie w praktyce jogi zawarł w książce „Joga i ajurweda. Przewodnik dla współczesnego człowieka„.

Kogo zapraszamy? Wszystkich :)

Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich pragnących aktywnie zadbać o swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i mentalne oraz odreagować stresy codziennego, zabieganego życia. Pomogą w tym przede wszystkim profesjonalnie prowadzone zajęcia jogi, indywidualnie dostosowane do możliwości każdej osoby. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i kompleksowej wiedzy oraz elastyczności Bartosza w dostosowywaniu asan do każdego ćwiczącego skorzystają z nich wszyscy, niezależnie od poziomu zaawansowania w praktyce jogi.

Szczególną korzyść odniosą osoby borykające się z różnorodnymi schorzeniami narządu ruchu (bólami kręgosłupa, dyskopatią, chorobami zwyrodnieniowymi bioder i kolan, rwą kulszową etc.), a także z problemami zdrowotnymi takimi jak: nadciśnienie, chroniczny stres czy bezsenność. Umożliwią to codzienne sesje terapeutyczne oraz indywidualne konsultacje z prowadzącym, które będą dostępne dla uczestników w trakcie wyjazdu. Zalecamy je szczególnie osobom, które będą ćwiczyły jogę pod okiem Bartosza po raz pierwszy. W przypadku chęci odbycia konsultacji prosimy o zabranie wszelkich badań, które mogą okazać się pomocne.

Ogólny plan wyjazdu:

Przyjeżdżamy na kolację w piątek 6 listopada, między godziną 18 a 20. Przez następne cztery pełne dni ćwiczymy, odpoczywamy, integrujemy się i zwiedzamy :) Wracamy w środę 11 listopada po sesji porannej i obiedzie. Jako, że 11 listopada jest dniem wolnym pracy, na cały wyjazd potrzeba maksymalnie trzech dni wolnych od pracy.

Dojazd do Zamkowej Góry:

Jesteśmy świadomi, że nie wszyscy są w stanie zapewnić sobie transport bezpośrednio do Zamkowej Góry. Dlatego staramy się łączyć osoby jadące samochodem z tymi, które nie mają możliwości dojechać na miejsce samodzielnie. W przypadku gdy zdecydują się Państwo na przejazd do Suwałk komunikacją publiczną, możemy Państwo stamtąd odebrać.  Jeżeli wystąpi problem z transportem prosimy o kontakt z nami, na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Plan dnia od soboty do wtorku:

 • 10:00 – 12:00 – sesja poranna poświęcona dokładnej i ukierunkowanej pracy nad całym narządem ruchu ze szczególnym uwzględnieniem kręgosłupa i zaburzeń jego funkcjonowania
 • 12:30 – obiad. Spożywać będziemy smakowite, pożywne wegetariańskie posiłki.
 • 13:00 – 16:59 – czas wolny (proponowane opcje jego wykorzystania zamieściliśmy w akapicie poświęconym atrakcjom)
 • 17:00 – 19:00 – wieczorna sesja ćwiczeń ukierunkowana na usuwanie stresu i roztapianie bloków fizjologicznych w obrębie narządów miednicy i układu oddechowego. Sesja ta będzie miała przede wszystkim charakter relaksacyjny. Zajęcia będą kończyć się ćwiczeniami oddechowymi (pranajamą) i długą głęboką relaksacją w savasanie.
 • 19:30 – kolacja. Również wegetariańska :)
 • 20:00 – czas wolny. (proponowane opcje spędzenia wolnego czasu w akapicie „Atrakcje”)

Ośrodek:

Gościniec „Zamkowa Góra” położony jest w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego – 15 kilometrów od Suwałk. Należący do Gościńca teren to 20 hektarów łąk i lasów otoczonych wodami czterech jezior, położonych na malowniczych polodowcowych wzgórzach.

Drewniano – kamienny budynek Gościńca, dzięki swojemu usytuowaniu „na uboczu”, zapewnia poczucie prywatności, ciszę i spokój. Świeże powietrze, czysta woda, przepiękne wschody i zachody słońca, odgłosy ptaków – to wszystko jest na miejscu.

Ośrodek pomieści 40 osób. Posiada 12 pokojów z łazienkami:

 • 2 pokoje rodzinne – dwie sypialnie ze wspólną łazienką
 • 3 pokoje z antresolą – 4 osobowe 
 • 7 pokojów 1- lub 2-osobowych

 

Uwaga! Sala ćwiczeń przeznaczona jest dla 15 osób – dlatego miejsc ćwiczących na wyjeździe jest 15, lecz można zabierać osoby towarzyszące.

Oprócz tego ośrodek posiada przestronną jadalnię, do której dobiegają aromaty przyrządzanych pysznych wegeteriańskich dań.

[columns] [span4]

[/span4][span4]

[/span4][span4]

[/span4][/columns]

Cena wyjazdu:

900 zł - płatność do końca września
950 zł - płatność do końca października
1000 zł - płatność w listopadzie
600 zł - osoba towarzysząca, niećwicząca

Kontakt:

Jeżeli wyjazd wzbudził Twoje zainteresowanie zapraszamy do kontaktu z nami pod numer telefonu 509 686 427 lub adres e-mail: info@pracownia.waw.pl. Dołożymy wszelkich starań, żeby spełnić Twoje oczekiwania!

Co należy zabrać:

 1. maty (pozostałe akcesoria zapewniamy my, matę też możemy zapewnić po wcześniejszym poinformowaniu nas)
 2. wygodne ubrania do ćwiczeń
 3. wygodne buty przystosowane do pieszych wycieczek
 4. ciepłą, nieprzemakalną odzież na wypadek opadów
 5. wszelkie badania w przypadku chęci skorzystania z konsultacji zdrowotnej z Bartoszem Niedaszkowskim
 6. pozytywne nastawienie i dobry humor :)

Pozostałe atrakcje:

 • jednego, ustalonego wieczoru, jeśli uczestnicy wyrażą chęć, zorganizujemy wspólną banię (saunę rosyjską)
 • jeżeli pogoda dopisze i uczestnicy wyrażą chęć zorganizujemy bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem śladami dawnych Jaćwingów
 • dodatkowa wycieczka objazdowa z przewodnikiem śladami dawnych mieszkańców, m.in. Założenia Dworskie w Czarnej Hańczy
 • możliwość zorganizowania ogniska ze śpiewaniem
 • wiele tras spacerowych z pięknymi widokami krajobrazowymi w promieniu 1000 metrów od gościńca
 • zabytki oddalone maksymalnie 50 minut samochodem od Gościńca: Klasztor Pokamedulski w Wigrach, barokowa Bazylika w Sejnach, cmentarzyska Jaćwingów, wiadukty w Stańczykach, głazowiska w Bachanowie, „wiszące doliny”.
Klasztor Pokamedulski

Klasztor Pokamedulski

Kurhan na terenie Rezerwatu przyrody Cmentarzysko Jaćwingów, którego południowa część położona jest na terenie Suwałk

Kurhan na terenie Rezerwatu przyrody Cmentarzysko Jaćwingów, którego południowa część położona jest na terenie Suwałk

Barokowa Bazylika w Sejnach

Barokowa Bazylika w Sejnach

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *