Historia Magdy Nocuń – instruktorki w Yoga Medica

Ludzkie ciało w ruchu fascynuje mnie od zawsze. Uwielbiam oglądać taniec, wspinaczkę, slack-line, snowboard, akrobatykę, surfing: dynamiczne ale i płynne, skoordynowane ruchy pełne gracji i lekkości często wprawiają mnie w zachwyt.

Ponieważ sama dużo się ruszam i czułam że mogę to robić lepiej zaczęłam szukać takiej formy pracy z ciałem, która pozwoliłaby mi pozbyć się barier, lepiej poczuć się w swoim ciele ale przede wszystkim pomogła by mi efektywniej i swobodniej się poruszać.

Może to zabrzmieć dość przewrotnie ale jestem wdzięczna za każdą barierę fizyczną, przeszkodę która pojawiła się w moim ciele. Droga, którą przebyłam i wciąż kontynuuje żeby się ich pozbyć jest niezwykle owocna. Pilates, Metoda Ericka Franklina®,  Feldekraisa®, Fascial Fitness®, Model Taśm Anatomicznych Toma Mayersa, Trening mięśni dna miednicy, Self Myofascial Release, różne koncepcje treningu funkcjonalnego no i Yoga… Yoga Medica. Te metody, narzędzia i koncepcje, które pozwoliły mi lepiej zrozumieć to jak funkcjonuje człowiek. Łączy je holistyczne podejście i postawienie zwiększania świadomości ciała jako nadrzędnego celu. Skutki uboczne? Brak szeroko rozumianych kontuzji , zdrowie i lepsze samopoczucie

Czym w takim razie jest dla mnie Joga?
Joga to przede wszystkim równoważenie napięć w ciele. Jest sposobem na poprawę koordynacji nerwowo-mięśniowej, zwiększenie ślizgu pomiędzy tkankami i poprawę elastyczności . Joga pomaga dotrzeć do miejsc objętych kinestetyczną amnezją, rozbudza je i pozwala przywrócić ich prawidłowe funkcjonowanie. Indywidualny, celowy dobór ćwiczeń i systematyczne ich wykonywanie pozwala w naprawdę krótkim czasie pozbyć się większości dysfunkcji i poprawić wzorce ruchowe.
Korzystając z okazji chciałam też podziękować byłym, obecnym i przyszłym klientom Yoga Medica. Wyzwania stawiane przez Was mobilizują mnie do poszerzania wiedzy i ciągłego rozwoju zawodowego. Mam nadzieję, że uczycie się tyle ode mnie ile ja od Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *